ترجمه تخصصی رشته دامپزشکی

ترجمه تخصصی رشته دامپزشکی

ترجمه مقاله و کتاب تخصصی رشته دامپزشکی

رشته تخصصی دامپزشکی (veterinary) یکی از رشته های دکتری حرفه ای است و درست مانند دندانپزشکی و داروسازی دوره تحصیلی آن 6 ساله می باشد. رشته دامپزشکی یکی از کهن ترین تخصص های بشری است که ارتباط مستقیمی با سلامت انسان و حفظ محیط زیست طبیعی بشر دارد.

تاریخچه پیدایش رشته دامپزشکی

 اولین دامپزشکان جهان با به وجود آمدن زندگی کشاورزی انسان ها پا به عرصه کار گذاشتند. انسان کشاورز شروع به اهلی کردن حیوانات برای تامین گوشت خوراک خود کرد و به این ترتیب سلامت حیوانات در اولویت انسان اولیه قرار گرفت و نیاز به حضور دامپزشکان پررنگ تر شد. 

قیمت ترجمه مقاله تخصصی انگلیسی به فارسی دامپزشکی

کتاب ها و اسناد و مقاله های باستانی در خصوص مطالعه حیواناتی مانند اسب ها، دام و طیور، و حتی حیوانات وحشی توسط انسان ها وجود دارد که نشان دهنده قدمت رشته تخصصی دامپزشکی و اهمیت آن برای بشر می باشد. به دلیل بروز بیماری های همه گیر در بین حیوانات و بیماری های مشترک بین انسان و دام در همه دوران های زندگی بشری، رشته دامپزشکی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار بوده است. اولین مدرسه تخصصی دامپزشکی در دنیا توسط لوئی پانزدهم در 1762 تاسیس شد. در ایران باستان، بر اساس اسناد و سفرنامه های موجود، مانند سفرنامه فیثاغورس، می توان دید که دامپزشکی در ایران باستان از قدیم وجود داشته است و حتی در متون باستانی آمده است که زرتشت از فنون دامپزشکی و درمان و تیمار حیوانات مطلع بوده و در اوستا نیز نکات زیادی در مورد پرورش حیوانات و درمان بیماری دامی ارائه شده است. در ایران باستان شخص دامپزشک مسئول حفظ سلامت حیواناتی مانند اسب، گاو، گوسفند، سگ و طیور بوده است و بنابراین در جامعه از جایگاه بالا و ارجمندی برخوردار بوده است. یکی دیگر از دلایل اهمیت زیاد دامپزشکان در ایران باستان، اهمیت بسیار زیاد اسب در بین مردم بوده است. در حدود سال 500 بعد از میلاد، دامپزشکی در ایران به صورت یک علم کلاسیک در آمد. برای درمان اسب های ارتش مدرسه حرفه ای دامپزشکی تاسیس کرده بودند و از آن دوران شواهدی وجود دارد که نشان می دهد کتاب ها و مقاله های زیادی در مورد پرورش اسب، سوارکاری و درمان بیماری های عفونی و غیرعفونی اسب نوشته شده بود. 

در ایران امروزی در سال 1295 طاعون گاوی پاندمی شد و خسارات بسیاری به بار آورد. بعد از چند سال، مجددا در 1304 پاندمی طاعون گاوی در ایران شروع شد و دولت وقت تصمیم گرفت در وزارت کشاورزی سازمان دفع آفات نباتی را تاسیس کند که زیر نظر موسسه پاستور کار می کرد. 

قیمت ترجمه مقاله تخصصی دامپزشکی

امروزه رشته های تخصصی دامپزشکی در دانشگاه های گوناگونی در ایران تدریس می شود و جدا از بخش خدمات دامپزشکی در امور دامی و کشاورزی، با گسترش حضور حیوانات خانگی در زندگی ایرانیان، تاسیس پت شاپ ها گسترش داشته و حتی بیمارستان دامپزشکی در نقاط مختلف ایران برای درمان دام ها و حیوانات خانگی تاسیس شده است. 

هر ساله، آخرین شنبه آوریل روز جهانی دامپزشکی است و در این روز سازمان جهانی بهداشت حیوانات (OIE) و انجمن جهانی دامپزشکی (WVA) شعار سال را انتخاب می کنند. در ایران 14 مهر ماه روز ملی دامپزشکی می باشد. 

قیمت ترجمه تخصصی دامپزشکی

ترجمه تخصصی رشته دامپزشکی

خدمات ترجمه مورد درخواست توسط دامپزشکان عزیز، دانشجویان و اساتید رشته دامپزشکی و شرکتهای فعال در زمینه های تخصصی مرتبط با دامپزشکی و واردات و صادرات دام، طیور و حیوانات، و خوراک دام و همچنین اقلام و لوازم حیوانات خانگی عبارتند از ترجمه مقاله تخصصی رشته دامپزشکی و همه گرایش های آن، ترجمه کتاب تخصصی رشته دامپزشکی، ترجمه کاتالوگ و بروشور مربوط به حیوانات، خوراک آنها و لوازم جانبی آنها، ترجمه سایت برای شرکت های مرتبط با امور حیوانات اعم از خانگی و حیوانات مزرعه، ترجمه قرارداد شرکت های فعال در امور دامی با شرکت های بین المللی در خصوص واردات و صادرات دام و طیور و حیوانات، خوراک، داروها و سایر اقلام مصرفی و ترجمه سایر اطلاعات، مقاله ها، کتاب ها و اسناد مرتبط با دام و امور دامی. 

در تیم لینگو ترجمه، ترجمه مقاله تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه بروشور و کاتالوگ، ترجمه فارسی به انگلیسی و ترجمه انگلیسی به فارسی، ترجمه سایت و گزارش های امکان سنجی برای تاسیس دامداری، پت شاپ، بیمارستان های دامپزشکی و سایر مدارک و مقاله های مربوط به رشته دامپزشکی و گرایش ها و موضوعات وابسته به آن توسط مترجمین متخصص و کاملا آشنا به اصطلاحات تخصصی دامپزشکی و دامداری ترجمه می شود و از کیفیت ترجمه بسیار بالایی برخوردار است. 

مترجم تخصصی برای ترجمه متون دامپزشکی تخصصی انگلیسی

با توجه به اینکه در بیشتر کتاب ها و مقاله های تخصصی که در مورد دام و طیور و حیوانات نوشته می شود به تیره ها و نژادهای گوناگون این حیوانات اشاره می شود، مقاله رشته تخصصی دامپزشکی برای ترجمه از حساسیت بسیار زیادی برخوردار است و در کنار دانش، مترجم تخصصی رشته دامپزشکی باید در زمان ترجمه این مقاله ها حتما در اینترنت و دیکشنری های تخصصی به دنبال معادل درست کلمات و عبارات بگردد و اصطلاحا روی کار وقت بگذارد تا ترجمه ای با کیفیت و درخور ارائه کند. به این ترتیب، برای رشته دامپزشکی به هیچ عنوان نباید از خدمات ترجمه ارزان قیمت و یا ماشینی استفاده کنید چون مقاله ترجمه شده ای که دریافت می کنید فاجعه بار خواهد بود. کیفیت حاصل تخصص و تجربه است. در تیم لینگو ترجمه تمامی کارهای ترجمه مقاله و کتاب با کیفیت عالی و برتر ارائه شده و کلیه مقاله ها بازخوانی می شود و به صورت تایپ شده و مرتب تحویل مشتری گرامی می گردد. 

قیمت ترجمه مقاله فارسی به انگلیسی

در خصوص ترجمه سایت و مقاله تخصصی شرکتی رشته دامپزشکی و دامداری، تیم لینگو ترجمه از سوابق بسیاری برخوردار است و با شرکت های زیادی در این حوزه همکاری داشته است و به شما اطمینان می دهدترجمه مقاله و کتاب و یا سایت تخصصی دامپزشکی و دامداری شما با دقت کافی و کیفیت فوق العاده با قیمت ترجمه رقابتی آماده می شود. 

برای استعلام قیمت ترجمه مقاله خود (به صورت رایگان) می توانید همین حالا فایل مورد نظر خود برای ترجمه را برای تیم لینگو ارسال کنید و ظرف چند دقیقه همکاران ما پیش فاکتور کار (حاوی اطلاعات مربوط به قیمت و زمان تحویل فایل ترجمه) را برای شما ایمیل خواهند کرد. 

در صورتی که سئوالی دارید یا در خصوص فرآیند ترجمه نیازمند دریافت اطلاعات بیشتری هستید، با همکاران ما تماس بگیرید. 

همچنین بخوانید: ترجمه مقاله تخصصی رشته دامپزشکی، ترجمه کتاب تخصصی رشته دامپزشکی، ترجمه تخصصی دامپزشکی، دیکشنری دامپزشکی، ترجمه آنلاین دامپزشکی