بایگانی نوشته‌ها


بهترین سایت ترجمه مقاله و کتاب

بهترین سایت ترجمه مقاله و کتاب

این روزها بازار ترجمه بازاری به شدت رقابتی می باشد؛ بنابراین چه در دنیای واقعی و چه در دنیای مجازی هر روزه با آگهی های زیادی در زمینه ترجمه تخصصی مقاله و کتاب و همچنین سایر خدمات ترجمه رو به رو می شوید.

موقعیت اجتماعی مترجم

موقعیت اجتماعی مترجم

عجیب است که گاه ترجمه آزاد یک کتاب از اصل کتاب ماندنی تر است. مثل ترجمه چاسر از داستان گل سرخ از زبان فرانسه. در بسیاری از مواقع که نویسنده ای بزرگ اثری از نویسنده بزرگ دیگری را ترجمه کرده است، ترجمه کتاب از اصل آن بهتر شده است. عکس این مطلب نیز دیده شده است. برای مثال جوجه اردک زشت اثر آندرسن را با عنوان «اردک کوچولوی سبز» ترجمه کردند. چنانچه از عنوان ترجمه بر می آید، نکته اصلی داستان می بایست تغییر کرده باشد اما ترجمه آن بسیار خواندنی و ماندنی شد. آشنایی با منابع و ماخذی که شکسپیر برای نوشتن نمایشنامه هایش از آنها استفاده کرده است ما را از موضوعات متداول در اروپای آن زمان آگاه می کند. سپس زمانی فرا می رسد که مترجمان شخصیت های بزرگ ادبی هستند

تیم لینگو ترجمه، ارائه دهنده خدمات ترجمه تخصصی مقاله، کتاب های علمی و دانشگاهی، مقاله های ژورنال، قرارداد، بروشور، کاتالوگ و سایر متون تخصصی انگلیسی به فارسی و فارسی به انگلیسی می باشد.
اطلاعات بیش‌تر
نقشه کلی وبسایت لینگو ترجمه
عضویت خبرنامه لینگو ترجمه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...
بایگانی نوشته‌های وبلاگ لینگو ترجمه